28 Ekim 2017 Cumartesi

Blogger Takipçiler Widgetinde '502 that's an error' hatası


TEŞEKKÜR : Bugün (31.10.2017) itibari ile Blogger Takipçi (İzleyici) widget'i (gadget'i) düzelmiş durumda..Katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım.. :)
(Son güncelleme 31.10.2017)

NOT: Sorunu olanlar okusun derim..Ayrıca bugün (29.10.2017) ben de kendi bilgilerimi verdim ve bazı yanlış gönderimleri düzeltmek için aşağıdaki yazıları okuyun lütfen..

Blogger bloglarında Takipçiler/İzleyiciler widgetinde aşağı yukarı 24-25 ekim'den beri resimde görüldüğü gibi "502.That's an error." hatası vermeye başladı.. Adeta takipçilerimiz yok olmuş.. Bu sorun sanmıyorsam Google sunucuları ile alakalı bir sorun. Çünkü hemen hemen tüm dünyada şu an itibari ile bile ciddi bir sorun haline gelmiş. Blogger yardım forumlarında bile bu konuda ciddi tartışmalar yaşanıyor şu an.. BAK1  BAK2

Sorun ciddi bir boyuta geldiği için Blogger yönetimi bu sorunu çözmek için Blogger mühendislerine havale etmiş. Nasıl çözüleceğini ise muamma.. Çünkü sorun bir kaç gündür halen bile devam ediyor gibi..

Bu arada blogger yönetimi sanmıyorsam bu konuda sorun yaşayanların adreslerini BURADAKİ Google foruma bildirmelerini istemiş. Bilgileri bırakırken şu şekilde bilgi bırakmak gerekiyormuş;

Örnek;
-----------
Blog URL : https://ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr/
Location (Yer): Turkey
Web Browser (Web Tarayıcısı): Chrome,Mozilla, Explorer (hangisini kullanıyorsanız onu ekleyin)
Date/time Issue Detected (Tespit Edilen Tarih / Zaman Sayı) : 25 Ekim 2017, saat 10 civarında
Error(s) displayed in Web Browser (Web Tarayıcısında görüntülenen hatalar) :  "502.That's an error."

ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar yukarıda verdiğim bilgiyi bırakırken,parantez içindekileri silin,o şekilde verin. Bazı arkadaşlarımız kopyala yapıştır ile hepsini aynı şekilde verenler olmuş. :)) Gerçi bu şekilde de zararı yok ama bari kelimeleri ingilizceye çevirerek verilseydi çok daha iyi olurdu..  :)

Yada şu şekilde de verebilirsiniz..Size kalmış bişey..

1. https://ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr/
2. Turkey
3. Chrome,Mozilla, Explorer
4. 25 Oct 2017,pm 10 ~
5. "502.That's an error." Follower widget..

Ben şahsen dünya genelinde bir sorun olduğu ve birazda gerek görmediğim için henüz vermedim. (ama bugün verdim,aşağıda okuyabilirsin) Blogger mühendislerinin sorun üzerinde çalıştıklarına göre ilerde düzelir diye umut ediyorum.. Ama isteyen olursa tabii ki yukarıda belirrtiğim şekilde verebilir,link bilgilerini blogger yardım forumuna..Link bilgilerini verirken,parantez içinde açılan Türkçe kelimeleri kaldırmanız gerekebilir..

NOT 2: Ben de şu an itibari (29.10.2017) ile kendi bilgilerimi de verdim. Zamanla düzeleceğini tahmin ettiğim için vermeyi pek gerek görmemiştim..Ama bilgilerini veren arkadaşları yalnız bırakmamak :) ve Google-Blogger yönetiminin Türkiye'de de "aynı sorunun genel olarak yaşandığını" bilmesi adına bilgilerimi bugün vermiş durumdayım..Daha çok bilgi,bu sorunun genel olduğunu yöneticilere gösterebilir..Saygılarımla..E.Y.

NOT 3: Az önce mail adresime "blogger yardım forumu grubu"ndan bir mail geldi. Soruların %85'ini ortalama 24 saat içerisinde cevaplandırdıklarını dile getiren bir bilgi vardı..Eminim bilgilerini gönderenlere aynı mesajlar gelmiş olmalıdır..Mail kutunuzu kontrol edebilirsiniz..

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017

45 yorum:

 1. Bende de var aynı sorun.
  Ayrıca hani birkaç ay önce başıma gelmişti, yine geldi, izlediğim bloglar arasında 3 tane "GİZLİ blog" gözüküyordu, tıklayınca bir blog çıkmıyor, üçünü de sildim. Ne iş anlamadım.
  Çok teşekkürler emeğine sağlık. Ben de o formu doldurayım.
  Güzel bir hafta sonu dilerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,bi kaç gündür ben de aynı sorunu yaşıyom ve halende yaşıyom..ben bilgileri vermedim,bikaç gün daha bekleyim bakimm belki düzelir diye düşünüyom..Çok teşekkür ederim..sizlere de güzel hafta sonları dilerim..:))

   Sil
 2. Tam bu durumdan iyice rahatsız olmuşken yazını görmek mutlu etti. :) Bilgilendirdiğin için çok teşekkürler, ben de yakında düzelir umuduyla form göndermeyi düşünmüyorum. Emeğine sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,umarım düzelir kısa zamanda..düzelmezse ben de göndericem..bakalım.. tşkr ederim.. :)

   Sil
 3. Evet, dün akşam aynı sorunu paylaştığım bir yazı yazmıştım ben de bloğumda.
  Genel bir sorun olduğunu öğrenince rahatladım açıkcası:)
  Bu güzel bilgilendirme ve destek için çok teşekkür ederim gerçekten.Ben de formu doldurmayı düşünüyorum..
  İyi hafta sonları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,yazınızı okudm ve yorum da bıraktım..umarım kısa zamanda düzelir..size de iyi hafta sonları dilerim..tşkr ederim.. :)

   Sil
 4. aynen ya bende kaç gundur göremiyorum sorun sadece bende diye dusunmeye başlamıştım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,aynen kaç gündür devam ediyo sorun..dünyada problem olmuş.. :) tşkr ederim.. :)

   Sil
 5. Bir kaç gundur bende sizler gibi aynı problemi yaşıyorum. inşallah çabuk düzelir. Bilmeyenlerin faydalanması adına müsaadenle paylaşıyorum. Tesekkurler. Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,maalesef aynı sorun hemen herkeste var..aynen umarım çabuk düzelir..tabii ki paylaşabilirsiniz müsadeye bile gerek yok,isteyenler site bilgilerini oraya ekleyebilirler..yorum ve destek için tşkr ederim.. :)

   Sil
 6. Hiç gerek duymadim tembellikten uğrasamicam ama tabi birileri yazar gönderirse benimde isime yararsa cok sevinirim 😁

  Acikcasi ben düzelecegine eminim. Düzelmezse bir çok blogger için heves kaçırıcı bir durum olabilir bu. Google amcanın bu riski göze alacagini sanmiyorum. Yakindir tedavi olmasi su an muayene aşamasinda :)

  Ellerine saglik...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) aynı şekilde ben de biraz beklmeyi düşünüyom,olmazsa bende gönderirim site bilgilerimi..tabii ne kadar işe yarar bilemicem artık..çünkü genel bi sorunmuş galiba..blogger mühendisleri çalışmaya başlamış bile sorunu çözmeye..hayırlısı diyelim artık..tşkr ederim.. :)

   Sil
 7. Bir çok söylenti meydana gelecektir her zamanki gibi daha evvel de yaşandı bir widget için bu kadar tepkiyi neden göze alıyor Blogger anlamış değilim amatör de değiller gerçekten anlam veremiyorum ben yine de bugün biliyorsunuz izleyiciler eklentisi olmadan da nasıl takip edileceğini anlatmaya çalıştım dilerim düzelir enerjimizi buna harcatmasınlar✌

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,daha önceleri de yaşanmış galiba bu sorun..sonraları düzelmiş ama şimdi bu uzun bir süre devam ettiği için blog yazarları biraz tedirgin olmuş sanmıyorsam,o nedenle tartışmalr başlamış.. :) sizin yazınızı da okudum,faydalı bir bilgi.oraya yorum bırakmıştım ama herhalde gelmedi,yeniden bıraktım..tşkr ederim.. :)

   Sil
 8. heey sabah görmüştüm annesinin prensesinde senin notunuu, sonra bana da söledin sağol. ben de şimdi yazdım blogumda. gugula da bildirdim. bücürük de bildirmiş gördüm. daha önce de böyle bir sorun olmuştu, bildirmiştik, birbuçuk ay sonra çözülmüştü bakalım nolcak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo! öyle mi,1,5 ay sürdü yani? bakalım inşallah düzelir deepcim..bilgi için tşkr ederim.. :)

   Sil
 9. Zamanla düzelecektir diye endişeye kapılmadım. Bekliyorum, ne zaman düzelecek ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen endişeye kapılmayalım.. :) umarım kısa sürede düzelir.. tşkr ederim.. :)

   Sil
 10. En son fark edenlerden biriyim sanırım.Benim de izleyici butonu sorunlu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) evt,herksin sorunu takipçilerin kaybolması.. kısa zamanda düzeleceğini düşünüyorum..tşkr ederim.. :)

   Sil
 11. Teşekkürler. Genel bir sorundu bilgilendirmen iyi oldu. İnş düzelir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,genel bi sorunmuş..aynen umarım kısa zamanda düzelir..tşkr ederim.. :)

   Sil
 12. Sizde İzleyiciler bölümünü dolu görününce sevindim. En azından genel bir sorun değil gibi. Umutlandım :)

  Bilgiler için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blogun izleyiciler bölümü halen kapalı durumda..dolu olan google+ izleyici gadgeti,herhalde onu gördünüz.. :) tşkr ederim.. :)

   Sil
 13. Bilgilendirme için teşekkürler, faydalı bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. faydalı olduğuna sevindim..tşkr ederim.. :)

   Sil
  2. +Dnd Can
   dogalyollar.com size mi ait..oraya yorum bırakayım diyom ama yorum için email adresi istiyo..ben email adresimi bu tür şeylerde pek kullanmıyorum..yorum eklentisini blogger /google+ yorum eklentisine çevirirsen,çok daha iyi olur diye düşünüyorum..kolay gelsin.. :)

   Sil
 14. Google güncellemeleri bende zaman zaman sorun yaşatıyordu, bu mesele de google güncellemesiyle ilgili olabilir belki de müyendisler güncelleme yaparken bir şeyleri gözden kaçırdılar. Blogspot da sızlanmaya başladı bende hemen hemen aynı zamanlardan beri, ilişiği vardır mutlaka diye düşünüyorum. Ayrıca kayıtta sorun yaşanıyor, kaydet tıklandıktan sonra bekliyor ve kayıt yapamadığı için hata veriyor, tekrar başlatıyorsun arkasından aynı uyarı derken keyfi çatarsa kaydedip yayınlıyor. Müyendisler görmüş müdür acaba bunu da. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,dediğiniz gibi büyük ihtimalle google ve blogger güncellemeleri ile ilgili olabilir..daha önceleride izleyicilerde sorunlar falan çıkmış daha sonra düzelmiş..bloggerda çok sorun var galiba,yorumlarda gitmiyor herhalde..bazı arkadaşlarımıza birkaç sefer yorum gönderdiğim halde yayınlanmamış,cevap da vermiyorlar.. :( bilerek mi yapıyorlar bilmeden mi oluyor bunlar anlamadım pek..zaten bu konu hakkında da bir yazı yazıcam..çok can sıkıntılı bir durum..blogdaki sorunları blogger yöneticilerine bildirilmezse,mühendislerin bu sorunları göreceklerini pek sanmıyorum.. :) detaylı bilgi için tşkr ederim.. :)

   Sil
 15. Bence de endişelenmeye gerek yok, zamanla düzelir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,haklısın ben de düzeleceğini düşünüyorum..düzelmek zorunda,izleyiciler gadgeti çoğu blog kullanıcısı için vazgeçilmezlerden biri..tşkr ederim.. :)

   Sil
 16. Aynı sorun bende de var.Açıkçası önemsememiştim.Ama takip etmek lazım.
  Önemli bir konu.
  Kalemine sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,sorun şu an itibari ile halen bile devam ediyor..isterseniz sizde bilgileri verebilirsiniz..tşkr ederim.. :)

   Sil
 17. Teşekkürler bildirdim. Benim ayrıca yorumlar kısmında da hata veriyor, yenilemek zorunda kalıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,blogların yorum kısmında ciddi sorun var galiba..bazı bloglarda kendi yorumlarımı bile göremiyorum nedense..blogger mühendisleri buna da bir el atsa çok iyi olacak.. :) umarım takipçiler widgeti bir an önce düzelir..tşkr ederim..:)

   Sil
 18. bizim blogda da var aynı sorun ya geçen de bir blog takip etmeye çalıştım error verip durdu senin dediğin yöntemi ddeneyeceğim bilgiler için teşekkürler yazın aydalı oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanmıyorsam buna gerek kalmadı..blogger izleyici eklentisi geri gelmiş gibi..:) tşkr ederim..:)

   Sil
 19. Çok şükür artık düzeldi :) Bilgi için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 20. Tam da takibe alacakken GFC kullanılamaz hale gelmişti. :)
  Artık takipteyim. İyi günler diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa! 2017de yazılmış ben nası görmedim bunu? çok özür dilerim..umarım sorun düzelmiştir..teşekkür ederim.. :)

   Sil
 21. e annat bakalım, neler oldu :) hoşgeldiin :)

  YanıtlaSil