İletişim - Contact

Bu iletişim sayfasında teşekkür,şikayet,öneri ve taleplerinizi belirtebilirsiniz..
İsminiz

E-Postanız *

Mesajınız *
 

İLETİŞİM VİDEOSU ; Contact Video


YASAL UYARILAR:

A) Bu blog sitesindeki tüm bilgiler sadece bilgi vermek amaçlıdır.Sitedeki bilgiler doğru yada yanlış da olabilir.Doğru da olsa bu bilgiler sadece kullanıcılara bilgi vermek amacı gütmektedir.Sitedeki bu her türlü bilgiyi kullanan kişiler,bunu kendi iradeleri ile yapmış olduklarını kabul eder.Bu bilgileri kullanımdan dolayı ,bu kişilerde veya her türlü cihazlarında oluşabilecek her türlü maddi ve manevi zararlarından site sahibi sorumlu değildir..Sorumluluk tamamen bu bilgileri kendi iradesi ile kullanan kişilere aittir..

B) Sitemiz, 5651 sayılı yasaya ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun olarak hizmet vermektedir.Sitemiz"uyar ve kaldır"prensibini benimsemiştir. Site yönetimi paylaşılan içeriklerin hukuka aykırı biçimde yayınlanmamasına özen göstermekte ve dikkat etmektedir. Buna rağmen telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünüyorsanız, bize yukarıdaki iletişim kutusundan ulaşabilirsiniz. İletişime geçilmesi halinde ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde içeriğin kaldırılması konusunda gerekli işlemler yapılacaktır..

C) Bu blogdaki tüm içeriklerin telif hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre içeriğin yayınlandığı "Ertugrul Yildirim - ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr" kişisel bloga aittir..İçerikler izin alınmadan ancak içerik altına,içeriklerin bulunduğu "http://ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr" adres linkinin verilmesi ile yayınlanabilir..Bu işlem zorunludur..Kaynak gösterilmeden yayınlanması,kopyalanması ve herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır..Bu kurallara uymayanları mahkemeye vermeyeceğim ama onlara "hakkımı da hiç bir şekilde helal etmeyeceğim.." Saygılarımla..Yazar Ertuğrul Yıldırım..

Resmi Sosyal Medya Hesaplarımız;

Diğer bloglarımız
 : 
-----------------------
Ertugrul Yildirim (Kişisel resmi blog)
Researches and Reviews (Araştırma-İnceleme Kişisel Blog)
BSSMO (Müzik blogu)

NOT : Bunların haricinde hiçbir yerde hesabım yoktur. Adıma açılmış başka hesaplar bana ait değildir. Saygılarımla..E.Y.

GENEL UYARILAR :

Öncelikli olarak bu sitedeki her türlü sağlıkla ilgili bilgilerin,sizlere sadece bilgi vermek amaçlı olduğunu ve tıbbi bir yönlendirme olmadığını belirtmek istiyoruz.. Buradaki bilgiler tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi sağlamaz.. Ülkenizdeki sağlık kuruluşlarınızın talimatlarına muntazam bir şekilde uyun..

Bu sitedeki her türlü ilgili metin, grafik, resim gibi diğer materyaller ("içerik") gibi içeriği yalnızca bilgi amaçlıdır. Sağlıkla ilgili her türlü içerik, profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerine geçecek şekilde tasarlanmamıştır. Tıbbi bir durumla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunuz için daima doktorunuzun veya diğer nitelikli sağlık uzmanınızın tavsiyelerine başvurun.Burada okuduğunuz bir şey nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeleri asla göz ardı etmeyin..

Acil bir tıbbi durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu veya 112'i arayın. Biz, burada bahsedilebilecek belirli testleri, doktorları, ürünleri, prosedürleri, görüşleri veya diğer bilgileri önermiyor veya onaylamıyoruz. Sitede görünen diğer bilgileri veya siteyi ziyaret eden diğer kişiler tarafından sağlanan bilgilere güvenmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Unutmayın biz tıpçı,hekim falan değiliz..Tıp ile ilgili bilgilerimiz, medyada okuduklarımız ve araştırıp öğrendiklerimizle sınırlıdır..Bizler de sizler gibi normal sıradan vatandaşlarız..Bunu kesinlikle unutmayın.. Daha önceleri de dediğimiz gibi bizler hekim,sağlıkçı falan değiliz. Biz sadece konuyla ilgili yaptığımız bazı araştırmaları,haber,bilgi ve klinik olan/olmayan araştırmaları paylaşmaya ve bu bilgiler üzerine fikir ve düşüncelerimizi yorumlamaya çalışıyoruz..Yani sadece kamuoyuna bilgi vermeye çalışıyoruz..Bu sitedeki her türlü sağlıkla ilgili bilgiler "tıbbi tavsiye" falan değildir..Ciddi sağlık probleminiz varsa, doktorunuza başvurun..Doktorunuz size gerekli olan teşhis ve tedaviyi öngörecektir..Devletin ve doktorunuzun tavsiyelerinize uyun. Bu sizin,ailenizin,sevdiklerinizin ve çevrenizdeki insanların sağlığı için önemli olabilir..Alınan tedbirler çerçevesinde herhangi bir sağlık problemi yaşarsanız, bunu doktorunuza veya etrafınızdaki sağlık birimlerine bildirin,onlar size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır..Unutmayın buradaki bilgiler,sadece bilgi verme amaçlıdır..

Ve bu sitedeki özellikle de sağlıkla ilgili bilgileri "kesin doğru bilgiler" olarak kabul etmeyin..Çünkü,buradaki bilgiler, internet ortamına aktarılmış,bazı ülkelerdeki resmi olan/olmayan kilinik araştırmalar sonuçları,bazı uzman görüşleri,haber,yorum ve bilgilerden oluşmaktadır.. Bu bilgilerin, özellikle de mevcut klinik araştırma sonuçlarının,uluslararası yada dünya sağlık örgütü tarafından "kabul edilip edilmediğini veya tanınıp tanınmadığını" da bilmiyoruz..

Covid-19 : Bizim yaptığımız şey, ülkemizde dahil olmak üzere dünya genelinde son zamanlarda giderek artan ve coronavirüs olarak tabir edilen ve mutasyona uğramış adıyla covid-19 olarak tanımlanan bu virüs salgınında yaşanan üzücü ölüm ve panik haberlerinden dolayı;

..doğal olarak bizim de bir endişe içerisine girmemize ve kafamızın karışmasına neden olduğu için, kafamızı karıştıran bazı sorulara cevap arayabilmek için, internet ortamında bir araştırma yapmamıza gerek görmemizdir.. Ve..

Yaptığımız bu araştırma sonucunda, elde ettiğimiz bazı uzman görüşleri,haber,yorum,makale ve hatta bazı kilinik araştırmalarda bahsedilen verilerin (daha önce de dediğimiz gibi bu araştırmaların uluslarası/dünya sağlık örgütleri tarafından kabul görülüp,görülmediğini tam olarak bilemiyoruz ancak) bunlar öyle yabana atılacak veriler olmadığını anladığımızdan dolayı, bunları yayınlama gereği gördük..

Bu bilgiler ister uluslararası sağlık kuruluşları isterse dünya sağlık örgütü tarafından tanınsın/tanınmasın, kabul edilsin/edilmesin, sonuçta bunlarda yabancı ülkelerin büyük ihtimalle resmi olarak kabul edilmiş,klinik labaratuvarlarında elde edilmiş, tıbbi veriler olduğunu düşündüğümüzden dolayı biz de bu verileri yaynlamakta herhangi bir sakınca görmedik.. Zaten bu veriler kaynaklarını verdiğimiz ulusal/uluslararası alanda rağbet gördüğünü tahmin ettiğimiz sitelerde özellikle de klinik araştırma sonuçları,bir tıp dergisinin sitesinde yayınlanmış verilerdir.."

Dolayısıyla bu sitede yer alan her türlü bilgiler sadece okuyuculara değil, devletimize ve sorunla ilgili muhatap uzman sağlıkçılara da, birer bilgi verme amaçlıdır..

Okuyucularımızın, bu sitedeki özellikle de sağlıkla ilgili bilgilerin kesinleşmiş, dünya sağlık örgütü tarafından genel kabul görmüş bir bilgi olmayabilir olduğunu ve sadece bilgi vermek amacıyla verilmiş olduğunu bilmeli ve ülkelerindeki sağlık tıbbi talimatlarına gereği gibi uymaları gerektiğini hatırlatmak isteriz..Malum zor bir süreçten geçiyoruz..Hem kendimizin hem ailemizin,sevdiklerimizin hem de toplum sağlığı ve güvenliği için, sağlıkla ilgi talimatlara muntazam bir şekilde uyulması gerekmektedir..

Devletimize ve uzman sağlıkçılarımız ise; bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgileri genel geçer kabul gören bilgiler olmasa dahi, yine de (üzerinde klinik araştırmalar vb yapıldığı için bu verilerden faydalanarak sanki böyle bir şey olabilirmiş gibi düşünerek), bu gibi önemli bilgileri elekten geçirip-süzerek,araştırmak, özellikle de covid-19 testlerini yaparken biraz daha dikkatli davranmak,özen göstermek ve daha çok bir araştırma içerisine girmek üzerine olmalıdır,diye düşünüyoruz..

Bazı uzmanlarımızın medyada söylediğine göre, bu yeni tip covid-19 virüsünü henüz kimse tam olarak tanımıyormuş..Yani virüs üzerinde araştırmaların halen devam ettiğini söylüyorlardı..İşte bu nedenlerle önlerine gelebilecek her türlü şüpheli bilgileri,klinik labaratuvar vb araştırmaları,uzman görüşleri vb gibi fayda sağlayabilecek her türlü bilgileri süzgeçten geçirip-değerlendirmeleri yerinde olur diye düşünüyoruz..

SEVGİLİ OKUYUCULARIMIZ..

Tekrar edelim ki bu sitedeki her türlü özellikle de sağlıkla ilgili bilgiler,size sadece bilgi vermek amaçlıdır..Size ve sevdiklerinize eğer covid-19 (coronavirüs) teşhisi konduysa, lütfen sağlık birimlerinin tavsiye ve tedavi uygulamalarına uyun..Sağlıklı olsanız dahi sağlık birimlerinin ve devletin uygulamış olduğu tavsiye ve kurallarına da uyun..Bu sizin ve sevdiklerinizin sağlığı ve güvenliği içindir..

Bu sitedeki her türlü bilgileri dikkate alarak, size yada sevdiklerinize covid-19 teşhisi konmuşsa,size verilecek olan tedavilere ve tavsiyelere uymamazlık yapmayın.. Sağlık çalışanlarının ve devletimizin vermiş olduğu tavsiyelerine ve tedavilerine uyun..İlaç tedavisi,evde kalma gibi vs tavsiyeleri uygulayın..Tüm bunlar hem sizin hem ailenizin,sevdiklerinizin güvenliği hem de toplum sağlığı açısından gereklidir..

Eğer size yanlış teşhis konulduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzdan yeniden tanı ve teşhis konmasını isteyebilirsiniz..Yada konuyla ilgilenen tıbbi hatalarla ilgilenen avukatlarınızla irtibata geçebilirsiniz..Ancak tedaviniz acil bir durum gerektiyorsa, sağlık çalışanlarının tedavi biçimine uyun.."Evde kalma,karantinaya alınma" gibi uygulamalarına riayet edin..Korkmayın..Sakin olun ve paniğe kapılmayın..Herşey sizin ve ailenizin,sevdiklerinizin iyiliği,sağlığı ve güvenliği içindir..

AYRICA : Bu sitedeki sağlıkla ilgili her türlü bilgiler hiçbir şekilde sağlık çalışanlarımızı hedef göstermek amacıyla verilmemiştir..Sağlık çalışanlarımızın vermiş oldukları, özverili çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyoruz..Her zaman onlara desteğimiz devam edecektir..

Ancak bu destek vermemiz, onların tıbbi hata yapmayacakları veya tıbbi hatalarına karşı gelmeyeceğimiz,eleştiri yapmayacağımız anlamında değildir..Dünyadaki tıbbi hata vakaları inanılmaz derecede vahim sayıdadır..Buna rağmen Türkiye'de tıbbi hata sayısının bu kadar çok az sayıda olması ise biraz kafaları karıştırmaktadır..Açıkçası bu konuda pek şeffaf davranıldığını da pek söyleyemeyiz..Umarız bu konuda Sağlık Bakanlığı ve diğer sağlık birimleri gerekli özeni gösterir.. Ve gerekli özen ve dikkati sadece vatandaşlarımız değil devletimiz ve hekimlerimiz de göstermek zorundadır..

Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarımızın, doğru teşhisleri ve tedavileri verdiklerinden emin olmak istiyoruz..O yüzden bu sitede özellikle de sağlıkla ilgili yazılan şüphe verici bilimsel olan ve olmayan klinik araştırmalar,görüşler,endişeler vb üzerindeki bilgiler ivedilikle değerlendirilmeli ve gerekli tedbir ve önlemler alınmalıdır..Sağlık Bakanlığının bu kafa karıştırıcı,şüphe verici gelişmeler konusunda da kamuoyunu bilgilendirmesini rica ediyoruz..Kafamızdan bu tür şüphe verici bilgiler bir an önce giderilmelidir..

Ayrıca sevgili medyamıza ve sağlıkçılarımıza da bir uyarı verelim.. Artık halkı paniğe sevk edecek açıklamalarınızdan vazgeçmenizi rica ediyoruz.Vatandaşlara "sakin olun,paniğe kapılmayın" derken, aslında yaptığınız yayınlarla kendinizin paniğe kapıldığınızın farkjında mısınız? Bunu yapmayın,halk sakin asıl sizler paniğe kapılıp,halkın daha da paniğe kapılmasını istiyor gibi görünüyorsunuz..BUNU YAPMAYIN..??

Ve en önemlisi de medyada o kadar çok sağlıkçı görüş bildiriyor ki,sanki hepsi bir olmuş "hadi, gelin şu milletin biraz kafasını karıştıralim,daha çok panik ve korkuya sevkedelim,siz başka biz başka başka şeyler söyleyelim."?? dercesine ,sanki bu virüs hakkında çok bilgiliymişler gibi öyle ahkam kestiklerini üzücü bir şekilde görebilmekteyiz.. Gerçekten de milletin kafası bu nedenle çok karışmış durumda ve toplumda bu nedenden dolayı da zaten bir panik ve korku hakim olmuş durumda..Artık buna bir son verilmesi lazım..Artık başka hiçbirşey aklımıza gelmiyor.. Umarız faydalı bilgiler vermişsizdir..Sevgi ve saygılarımla..E.Y.

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017-2020

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUM UYARISI : Yorumlara link ve telefon numarası bırakmak ve küfür,hakaret vb gibi suç unsuru olabilecek yazılar yazmak yasaktır..Tespit edilirse yayınlanmaz..