Önemli Duyuru : Facebook hesabıma giriş yapamıyorumTURKİSH;

" https://www.facebook.com/yazar.ertugrulyildirim " kullanıcı adlı Facebook hesabıma uzun bir süreden beri (16.03.2017 tarihinden beri) giriş yapamıyorum. Facebook yönetimi, haksız bir şekilde hesabıma el koymuştur. Ve hukuka aykırı bir şekilde hesabımda kayıtlı olan telefon numaramı silmiş yada kaldırmıştır. Bu nedenle hesabıma giriş yapamıyorum.

Facebook ,yazar olarak kullandığım "yazar.ertugrulyildirim"  kullanıcı adlı hesabımın profil ve güvenlik ayar kısımlarına girerek,iznim olmadan burada değişiklik yaparak telefon numaramı silmiş /kaldırmıştır. Facebook yönetimi burada ciddi anlamda bir suç işlemiştir. Kullanıcı olarak benim mağdur olmama sebep olmuştur.

Tabletten başka bir hesap da açmıştım.

Ayrıca daha önce tabletten başka bir hesap açmıştım. Ve bilgisayarımdan giriş yaparak ,bu farklı Facebook hesabımın profil ve ayar bilgilerimde değişiklikler yapmıştım. Facebook yönetimi haksız bir şekilde bu hesabımı kapatmış ve yazar olarak kullandığım "yazar.ertugrulyildirim" Facebook hesabıma da giriş yapmamı engellemiştir.

Facebook yönetimine, "bu hesabın bana ait olduğuna dair" kimlik fotokopimi gönderdim. Ancak kimlikteki resmimin,Facebook hesabımda olmaması bahanesi ile bana hesabımı geri vermemektedir.

Facebook yönetimini uyarıyorum.

Hesabımdaki kullanıcı profil bilgilerimdeki profil /güvenlik ayar bilgilerim de, bu denli kolay bir şekilde değişiklikler yapılabiliyorsa,bu hesabım kullanılarak çeşitli suç eylemlerinin de yapılabilmesi anlamına da gelebilmektedir.

Facebook hesabım kullanılarak ciddi bir suç işlenirse? Bunun hesabını kim verecektir? Bu nedenle ciddi anlamda mağdur olduğumu belirtmek isterim..

Bu nedenle bu hesabım kullanılarak herhangi bir suç işlenirse eğer,tüm sorumluluk Facebook  yönetiminin kendisine ait olacaktır.

Facebook yönetimi tarafından hesabıma girişimim engellendiği için "Facebook /başkaları tarafından hesabım kullanılarak işlenen her türlü suç eylemlerinden, Facebook Yönetiminin birinci dereceden sorumlu olacağını" burada açıkça belirtmek isterim.

Artık bundan sonra hesabım kullanılarak herhangi bir suç işlenirse,tüm sorumluluk Facebook yönetimine aittir.

Ya Facebook hesabımı bana geri verin yada tamamen kapatın..

Ya Facebook hesabımı bana geri verin yada bu hesabı derhal kapatın. Yoksa oluşabilecek tüm sorunlardan Facebook yönetimi ,birinci dereceden sorumlu olacaktır.

Eğer hesabım bana geri verilir ise bu hesabımı tamamen kendim kapatacağım. Artık Facebook benden özür dileyene kadar Facebook'ta hesap açmayacağım.

NOT 1: Ancak bir ihtimal  var. O da bir Facebook sayfası açarak diğer facebook sayfasının kapatılmasını sağlamak. Bir facebook sayfası açarsam eğer onu da buradan (yani bu blogdan) ilan edeceğim. Diğer sayfayı kapattıktan sonra da,duruma göre yeni sayfamı ye kapatacağım yada öylecene bırakabilirim. Artık o günkü şartlara ve duruma kalmış bir şey.

NOT 2: Facebook yönetimine bugün (20.03.2017) itibariyle ikinci kez form dilekçesini,kimlik kopyam ile birlikte gönderdim. Ve durumu biraz daha detaylı anlatmaya çalıştım. Ayrıca,yukarıda bahsettiğim facebook'un diğer FB mail adreslerine de aynı dilekçeyi gönderdim. Ve aynı gün cevap geldi. Gene kimlikten dolayı kabul edemeyeceklerini belirttiler. Artık başka ne yapabilirim? Bilmiyorum. Bundan dolayı,hesabım kullanılarak herhangi bir suç işlenirse sorumluluk Facebook yönetimine ait olacaktır..

NOT 3: Facebook hesabım ile yaşadığım sorunla ilgili daha geniş bir bilgi için bu makaleyi okumanız da fayda vardır. : Facebook'un Kirli Çamaşırları

TAKİPÇİLERİME ÖNEMLİ UYARI : 
---------------------------------------------------
Benim bu eski " https://www.facebook.com/yazar.ertugrulyildirim " facebook sayfamdan başka herhangi bir facebook sayfam yoktur.  Ancak bu eski facebook hesabıma,facebook tarafından engellendiğim (yani hesabıma ulaşamadığım) için bu hesabım artık devre dışıdır. Yani artık hükmü geçersizdir. İtibar etmeyiniz. Facebook bu sayfayı ne bana geri veriyor ne de kapatıyor.

Yeni bir tane facebook sayfası açmayı da pek düşünmüyorum. Açarsam eğer bunu bu blogdan,aynı gün ilan edeceğim. Şimdilik adıma açılmış yeni facebook sayfalarına itibar etmeyiniz.

Eski hesabımdan ve/veya benim haberim olmadan adıma açılmış diğer hesaplardan yapılabilecek herhangi suçların tüm sorumluluğu facebook yönetimine ait olacaktır. Bu durumda hemen Facebook yönetimine ve hatta savcılığa şikayette bulununuz.

Saygılarımla. Yazar Ertuğrul Yıldırım

---------------------------
ENGLİSH;

Important Announcement: I can not login to my Facebook account" https://www.facebook.com/yazar.ertugrulyildirim " I have not been able to log in (since 16.03.2017) since I have been on Facebook for a long time.  Facebook management has unfairly seized the account. And contrary to the law, my phone number that was registered in my account has been removed in the deleted area. For this reason I can not login to the account.

Facebook has entered into the profile and security settings sections of my user account that I use as an author (yazar.ertugrulyildirim). And without permission I made a change here to delete / remove my phone number. Facebook management is a serious crime here. As a user it has caused me to be a victim.

I opened another account on the tablet.

I've also opened another account from the tablet before. And I signed in from my computer. And I made changes to my profile and configuration information for this different Facebook account. Facebook management has unfairly turned this account off. And as a writer (yazar.ertugrulyildirim) my Facebook account prevented me from logging in.

I sent a photocopy of identity to Facebook management saying "this account belongs to me". However, my official identity does not give me back my account because I do not have a Facebook account.

I warn Facebook administration.

If my profile / security settings information in my profile of my account can be easily changed as well, it could mean that various criminal actions can be done by using this account.

What if a serious crime is committed using my Facebook account? Who will pay for this? For this reason, I would like to state that I am a serious victim.

Therefore, if any offense is committed by using this account, the entire liability will belong to the Facebook management itself.

My attempt to account by Facebook administration was blocked. And for this reason, I would like to make it clear here that "if Facebook is used (by others), the Facebook Administration will be responsible for all crimes committed.

If any crime is committed by using my account after that, all liability belongs to Facebook administration.

Give me back my Facebook account or turn it off completely.

Either give me my Facebook account or close this account immediately. Otherwise, the Facebook administration will be responsible for all problems that may arise.

If my account is given back to me, I will close my account completely by myself. I will not open an account on Facebook until Facebook apologizes anymore.

NOTE 1: But there is a possibility. It also opens a facebook page to ensure that the other facebook page is closed. If I open a facebook page, I will announce it here (ie from this blog). After closing the other page, according to the situation, I will close my new page and leave it at the same place. It is something that has remained in that day's circumstances and situation.

NOTE 2: As of today (20.03.2017), I have sent the form request to the Facebook administration for the second time with my ID copy. And I tried to explain the situation in some more detail. Also, I sent the same petition to the other FB e-mail addresses of facebook mentioned above. And the same day came the answer. Gene is stated that they can not accept because of identity. What else can I do now? I do not know. Therefore, if any crime is committed using my account, responsibility will belong to Facebook administration.

NOTE 3: It is also useful to read this article for a wider view of the problem I have with my Facebook account. : Facebook's Dirty Laundry

FOLLOW-UP IMPORTANT WARNING (Significant warning to followers) :
--------------------------------------------------------------------------------------------------
My old "https://www.facebook.com/yazar.ertugrulyildirim" facebook page does not have any other facebook pages. However, this old facebook account is now disabled because I am blocked by facebook (that is, I can not reach the account). So now the provision is invalid. Do not be reputable. Facebook does not give me back or turn this page off.

I do not even think about opening a new facebook page. If I open it I will post it on this blog the same day. Do not rely on the new facebook pages that have been opened for the moment.

The full responsibility for any offense that may arise from my old account and / or other accounts opened without my knowledge will belong to the facebook administration.  In this case, you will immediately find the Facebook administration and even the prosecutor's office.

Best regards. Author Ertuğrul Yıldırım

------------------------------------------------
KAYIT : 20 MART 2017 PAZARTESİ

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder