19 Şubat 2019 Salı

Yerli TV dizilerindeki aldatıcı tek kişilik acil servis ve hastane odaları görüntüleri..🙄🤔

                                               Tv dizilerindeki yapmacık,aldatıcı,yanıltıcı tek kişilik acil servis odaları ; temsili resim (1)

Aslına bakarsanız yerli filmleri özellikle de yerli dizi filmlerini izlemeyi pek sevmiyorum. Çünkü,açıkçası bana çok yapmacık geliyor. Yapmacık olmasına örneklerinden biri de bu yukarıdaki başlıkta yazıldığı şekilde, insanları(izleyicileri) özellikle de sağlıkla ilgili aldatıcı,yanıltıcı sahnelere yer vermeleriydi..

Aslında dizi ve film sektöründe, tabii ki doğal olarak "gerçeğe uygun olmayan sahneler"in olması normal. Zaten hangi dizi ve filmlerde gerçeğine uygun sahneler var ki? Belki çok azında..  Ama işte bu sağlık olunca, nedense benim tepem atıyor.. Cinlerim tepeme çıkıyor..😁 Güldüğüme bakmayın,işin gerçeği aslında biraz üzücü.. Çünkü,yaşadığımız için söylüyorum bunları..

İş sağlığa gelince,gerçekten çok sinirleniyorum böyle yapmacık,aldatıcı, yanıltıcı,yalan-dolan sahnelere.. Yani eminim sizler de bunu fark etmişsinizdir. Sizler de aynı durumla karşılaşmış olabilirsiniz,yaşamış olabilirsiniz hatta  mağdur dahi olabilirsiniz..Kimbilir? 🙂

Sorun ne ? : Sorun yerli malı tv dizi ve sinema filmlerinin, özellikle de sağlıkla ilgili sahnelerinde, izleyicileri ve toplumu yanıltıcı,aldatıcı ve yapmacık sahnelere yer vermesidir..

Gerçekten de "YOK böyle şeyler!" diyebileceğimiz sahte,yapmacık sağlık sahneleriyle karşılaşıyoruz. Ne zaman yerli bir tv dizisi hatta sinema filmi izlesem, bu dizi /sinema filminde yer alan acil servis /hastane ile ilgili sahnelerinde;

..mutlaka izleyicileri ALDATICI ve YANILTICI, TEK KİŞİLİK ACİL SERVİS ve HASTANE ODALARI görüntüleri yer alabiliyor..

İzleyicileri ve dolayısıyla Türk halkını bu kadar yanıltıcı ve aldatıcı, dizi ve sinema sahnelerinin olması, inanın insanın yüreğini yakıyor.. Hepsi yalan hepsi sahte diyebileceğimiz acil servis ve hastane görüntüleri..

Yerli malı TV dizi ve sinema filmlerinde geçen, tek kişilik acil servis ve hastane odalarına, inanın ben hiç ama hiç rastlamadım.. Ne devlet hastanelerinde ne de üniversite hastanelerinde..

                                                                    Acil servis manzaraları - temsili resim (2)

Hayatımız boyunca çok kez acil servislere yolumuz düşmüştür ve hiç bir şekilde de, yerli malı tv dizilerinde /sinema filmlerinde olduğu gibi, öyle gösterişli tek kişilik acil servis odalarında kalma lüksüne sahip olamadık..🤔

Eminim sizler de bu şekilde acil servislere yolunuz düşmüş olabilir ve bu şekilde gösterişli tek kişilik odalarda kalma lüksüne sahip olamamışsınızdır, büyük bir ihtimalle..

Acil servisler hele de acil servislerin yoğun bakım üniteleri, inanın çok içler acısı durumda. Yoğun bakım üniteleri, acil durumdaki 20'den fazla hastanın kalabileceği şeklinde dizayn edilmiş. Bu normal midir, bilmiyorum ama aslında çok dehşet verici bir durum gibi gözüküyor..Neden?

Dehşet verici olmasının nedenleri;

1) Bu acil servis yoğun bakım üniteleri, öyle tv dizilerinde /medyada geçtiği şekilde aham şaham gösterişli şekilde tek kişilik odalı ve lüks şekilde değildir. Dahası bu üniteler, gözlemlediğimiz kadarı ile ciddi anlamda çok "kalabalık" yani "koğuş sistemi" var ve bir o kadar da hemen her bakımdan "yetersiz/bakımsız" durumda sanki.. Bu üzücü tablo çok açık bir şekilde gözlemlenebiliyor maalesef..

2) Hastalarla ilgilenebilecek ve sağlık problemlerine ve ihtiyaçlarına hızlı ve doğru bir şekilde müdahale edebilecek, ciddi anlamda "uzman hekimlerin ve sağlık personellerinin, hizmetçilerinin ve bir o kadar da gerekli sağlık malzemeleri ve cihazlarının" olmaması /yetersiz olması da ciddi bir problem teşkil edebiliyor..

Uzman hekimlerinden kastımız, gözlemlediğimiz kadarı ile özellikle de acil servislerdeki hekim olarak tabir edilen kişilerin gerçekten de alanında deneyimli uzman hekimler olması gerekirken, büyük olasılıkla yeni mezun olmuş ve kısa bir staj deneyimden sonra, acil servis uzmanı/hekimi diye acil servis ünitelerinde görev yapmalarıdır.. Gerçek uzman hekimlerin, buradaki hekimleri uzaktan kumanda gibi yönlendirdikleri görülüyor.. Bu aslında, ne kadar doğru tartışılır bir durumdur? Aynı durum, hemşireler için de geçerlidir.. Biliyorsunuz bu konuyu biz daha önce işlemiştik..

3) Yoğun bakım üniteleri o kadar kalabalık ki,buradaki acil durumdaki hastaların, buradaki en küçük her türlü olumsuz olaylardan bile "olumsuz etkilenebiliyor" olmasından dolayı, sağlık problemlerinin daha da artmasına zemin hazırlayabiliyor olmasıdır..

Örneğin, kalp,beyin vs gibi psikolojik anlamda olumsuz etkilenebilecek rahatsızlığı olan acil durumdaki hastalar da kalabalık acil servis ünitelerine yatırılabiliyor. Buradaki en ufak bağırma,çağırma gibi olumsuzluklarda bu tür hastaların sağlık problemlerinde ciddi anlamda olumsuz etkiler olabiliyor.

Psikolojik sorunu olan /acı çeken bir hastanın /sevdiğini kaybeden bir aile yakınının feryatlarını,bağırıp çağırmalarını bir düşünün.. Acil servis ünitelerindeki diğer hassas hastalar, bundan olumsuz etkilenmez mi hiç?

4) Yoğun bakım ünitelerinin "koğuş sistemi" nedeniyle çok kalabalık olmasının bir riski de, buradaki hastaların hatta sağlıklı hasta yakınlarının bile , çok çeşitli türlerde bulaşıcı ve tehlikeli olabilen ciddi bir ENFEKSİYONU kapabilmeleri de söz konusu olabilmesidir..

5) Yerli malı tv dizileri ile sinema filmlerinde, YAPMACIK tek kişilik acil servis ve hastane odası görüntülerinin yanı sıra, hekim ve diğer sağlık personellerinin hastalara ve hasta yakınlarına karşı gösterilen YAPMACIK "ilgi ve sevgi davranışları"da ayrı bir vaka aslında. Şahsen biz bu yapmacık özen,sevgi,ilgi ve alakaya hiç ama hiç rastlamadık..

Yapmacık sağlık sahnelerinden bir örnek verelim;

Mesela genellikle yerli malı Türk dizi ve sinema filmlerinde;

"Acile gelen (ve hatta yatış yapan) hastalar için (bazen lüks bazen de süper olmasa da idare eder cinsten) tek kişilik odalar görürsünüz. Burada sağlık personelleri tarafından hastalara öyle ilgi,alaka ve özen gösterilir ki zannedersiniz hastaneye çok önemli biri /milletvekili gelmiş..🙄 Doktor hanım/bey (nedense genellikle bu hekimler ya doçent /profesör oluyor) hastanın tek kişilik odasına gelir, hem hasta hem de hasta yakınlarına karşı güler yüz,ilgi,alaka eksik olmaz.. Ve bir de nazikçe tıp diliyle konuşur (ki sahne gerçekçi olsun) ve gerekli tıbbi bilgileri güler yüzle verdikten sonra, yine güler yüzle odadan ayrılır.."  Ne güzel sahneler öyle değil mi? 😁🤔

Yani, yerli malı Türk dizi ve sinema filmlerinde bu tür sahneleri görünce, zannedersiniz ki gerçekten de ülkemizin tüm hastanelerin de böle tek kişilik acil servis ve hastane odaları var ve tüm hasta ve hasta yakınlarına aynı ilgi,alaka ve özen gösteriliyor.. 🤔

Aslında gerçekte "YOK ÖYLE BİR ŞEY!" Bunu biliyoruz çünkü,bu çok açık bir şekilde gözüküyor,en azından bizim yaşadıklarımız için bunu söyleyebilirim.. Kim bilir belki de vardır ama biz buna rastlamadık hiç..İşte bu tür izleyicileri ve toplumu yanıltıcı,aldatıcı yapmacık (sahte) dizi ve sinema sahnelerine inanın çok gıcık oluyorum..

İnanın (yapmacık da olsa) böyle bir ilgi,alaka ve sevgi davranışlarına hiç ama hiç rastlamadık..Tabii bu konuda da özellikle de acil servis personellerinde ciddi anlamda bir eksiklikleri bulunuyor.. Acil servislerin bir an önce değişim geçirmesi gerekiyor.

Çünkü,kim bilir belki de onlarca,yüzlerce bilinemeyen gizli ölümlerin sebebi bu vb sağlık uygulama hataları ve eksiklikleri olabilir.. Bir kere acil servislerin özellikle de yoğun bakım ünitelerinin tamamen değişmesi gerekiyor..Çünkü korkarım ki bu üniteler bu haliyle çok sayıda hastanın gizli bir şekilde ölmesine de sebep olabilir. Kim bilir belki de olmuştur da..

Şimdi bunun detaylarına girmeyeceğiz. Çünkü, bu durum çok ayrı bir konu. Bu konuyu, ileriki günlerde,haftalarda işlemeyi düşünüyoruz. Çünkü bu konu çok önemli.. Şimdilik burada konumuzu sonlandırıyoruz. Umarım yine sizlere faydalı bilgiler verebilmişizdir..Haydi sağlıcakla kalın dostlarım..E.Y. ✔😊

NOT-GÜNCELLEME : Burada önemli bir konuyu da güncelleme olarak ekleyeyim..Zaten bazı yorumcu arkadaşlarımız da konuya değinmiş,kısaca ben de değineyim.. Tv dizilerinde özellikle de sağlıkla ilgili olan sahnelerin, gerçek sağlık sistemiyle alakası olmadığını, tamamen izleyicileri yanlış yönlendirme ve aldatma üzerine kurulu olduğunu ve bu nedenden dolayı da, sağlıkla ilgili bu tür aldatıcı sahneleri izleyen halkımızın, gerçek sağlık sistemiyle karşılaştıklarında şoka uğrayabileceklerini söylememiz gerekir..Bu durumun tabii ki "sağlıkta şiddet" olayını da ciddi anlamda körükleyebileceğini de belirtmemiz gerekir.. Kim bilir belki de sağlıkta şiddet vakalarının nedenlerinden biri de bu olabilir..Buna da dikkat edilmesi gerekir kanımca..(25.02.2019)

KAYNAK-RESİMLER;
--------------------------------
(1)  Tv dizilerindeki yapmacık tek kişilik acil servis odaları ;
https://pixabay.com/tr/doktor-hasta-hastane-çocuk-tıbbi-899037/
(2) Acil servis manzaraları
http://www.radikal.com.tr/diyarbakir-haber/diyarbakirda-136-yatakli-acil-hastane-acildi-1315590/
https://www.sondakika.com/haber/haber-cizgi-film-izleyerek-tedavi-oluyorlar-8972601/
http://file.atuder.org.tr/_atuder.org/fileUpload/2GfqnD8fHL9j.pdf
ET:19.02.2019

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2019

72 yorum:

 1. yerden göğe kadar haklısınız dediklerinizde maalesef sağlık sektöründe durumlar tam anlamıyla içler acısı Allah muhtaç etmesin hiçbirimizi...sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen sağlık sektörü özellikle de acil servisler maalsef içler acısı durumda..yerli mali dizilerde sanki herşey güllük gülüstanlıkmış gibi gösterince,ben de bunu bi paylaşayım demiştim..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 2. Güzel ve çok doğru bir paylaşım olmuş. 👍

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten doğru söylüyorsunuz, yerli dizilerde ne doğru ki, acil servis, doktor, hemşire karakterleri doğru olsun? Ben de senaryo yazdığım için izliyorum ve tespitlerinize aynen katılıyorum. Tek kişilik acil servis hiç görmedim. Genelde yanyana ve perde ile ayrılmış şekillerde oluyorlar. Ama nasılsa izleyiciyi aptal yerine koymak kolaylarına gidiyor. Doktorlar, hemşireler hemen rüşvetle her isteneni yapıyorlar filan:) gerçi senaryo gereği böyle şeyler olması mecburen olabilir de:) ben de yaptım bir hikayemde....:) ama onun dışında gerçeğe uygun yapmaları gerekir...bir acil servise gelinince genelde doktorlar, hemşireler sıranı bekle deyip terslerler bile:)
  Elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt yani tek kişilik acil servis odası gerçekte yok ama yerli malı diziler de sanki varmış gibi gösteriliyo, aynn dediğiniz gibi izleyicileri aptal yerine koyabiliyolar bu şekilde, senaryo gereği de olsa, bunlar çok yapmacık ve biraz da aldatıcı maalsef..evt aynen genelde hastane de sıra bekleme zorunluluğu var,acilde de olsa bu şekilde maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 4. Ben gitmedim. İnşaallah işimiz düşmez ama bir yakınım için gitmiştim. Herkes koğuş gibi yatıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt yani acil servislerin özellikle de yoğun bakım üniteleri geçekten çok kalabalık,20,den fazla acil hasta, koğuş sisteminde kalıyo maalsef..evt aynn Allah kimseyi düşürmesin acil servise..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 5. Bugün sağlık ocağına gittik aile hekimine. Anneme ilaç yazdıracağız ve sıra numarası alıyoruz ve karşımıza çıkan bir yazı DR..... için sıra bitmiştir. Saat 14.00 -14.30 suları. Benim bildiğim 17.00 ye kadar devam etmeli ancak saat 2'de sıra bitmiş ve bu başımıza ilk defa gelmiyor. Dizilerdeki hastane sahnelerini de çok iyi anlatmışsınız. Bize söz kalmamış. Teşekkürler Ertuğrul Bey :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmiş olsun,evt aynen sağlık birimlerinin hele de sağlık ocaklarının 17,ye kadar açık olması lazım, "sıra bitmiştir" problemi hemen her hastanede var,özellikle de devlet ve üniversite hastanelerinde, bu da tabii çok üzücü maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 6. Şimdi ben bizim dizileri izlemiyorum dediğim zaman bana yabancı özentisi diyen çok oluyor. Ama benimle aynı fikirde olan birini görmek gerçekten keyif verici. O ne yapmacıklıktır, o 2 saat bakışmalar, arkada çalan baygın müzikler, gereksiz uzayan sahneler... Çok sıkıcı değil mi ama yaa. Hastane konusunda çok haklısınız. Tek kişilik acil servis anında koşup ilgilenen doktorlar vs vs. Ama gerçeği acil servis adam kaynıyor ve doktorlar yetişemiyor hiçbir şeye. Bir de dizilerde şuna takılıyorum, sosyetik hanımlar evde topuklu ayakkabıyla oturup, dolaşıyor. Suratta 5 karış makyaj... Ya itiraf etsinler en sosyetik kadın bile evinde rahat etmek ister ne makyajı ve topuğu ne ayakkabısı kimi kandırıyorlar. O yüzden yabancı dizi bağımlısıyım diyebilirim. Ayy ne çok uzun yazdım ama içimi döktüm. İyi ki dile getirmişsiniz bu konuyu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen yerli dizileri izlemiyoz dediğimizde bize de yabancı özentisi diyebiliyolar malsef..evt yani sizin anlattığınız şekilde de yapmacıklar da var tabii,geçekten çok sıkıcı bence de..evt aynn gerçek acil servislerde çok hasta ve çok dokotr var,yetişmek mümkün deil tabii ama hangisinin yeterli deneyimi var orası da tartışılır..evt aynn dizilerdeki makyajlı sosyetiklerin hali,geçeğini gösternmiyo,çok yapmacık bence..yok uzun yorum yapmanız iyi olmuş,çok iyi anlattınız konuyu bence 🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 7. çok haklısınız ERtuğrul Bey, yine hassas bir konuya değinmişsiniz, bence de sağlık çok ciddi bir konu ve hafife alınması, kişilerin yanlış yönlendirilmesi çok sakıncalı, elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen sağlığımız çok hassas bi konu,dizilerin izleyicileri bu açıdan yanlış yönlendirmesi çok sakıncalı ,kendilerine çeki düzen vermeliler bence..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 8. Ben bu tür sahnelere değil de kindisi de defalarca hastane görmüş insanların bunlara inanmasına şaşırıyorum. O dizilerde öyle saçmalıklar varki. Bizde de seyredilmez ama gittiğimiz evlerde denk geliyoruz ki şaşırıyorum. İnsanlar içine düşecek gibi seyrediyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt yani o da var,izleyicilerin buna inanması da ayrı bi sorun bence,gerçek hayatta aslında böyle birşeyle karşılaşamıyosunuz mesla tamamen aldatıcı maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 9. Dizi izlemek veya şöyle söyleyeyim televizyon izlemek bazıları için vakit kaybı. Bazı arkadaşlarımda ısrarla beğendikleri diziyi izlememi isterler. Etrafımızda her türlü düşünceden insanlar olabiliyor. Halbuki bıraksınlar herkes kendi istediğini yapsın. Böyle dayatmaları onaylamıyor ve hiç sevmiyorum. Dizilerdeki olaylar gerçek olabilir ama bu olayları gösterirken kullandıkları mekanlardan gerçeklik beklemek doğru olmaz kanaatindeyim. Ama rahatsız olduğumuz durumlar için dizilerin sosyal medyadaki resmi sayfalarında eleştirimizi yapabiliriz. Sağlıkla ve mutlulukla kalın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet aynen dizi /sinema filmi izleme dayatmasını çok kez yapıyorlar, buna biz de şahit olmuştuk,insanları sevmediği,istemediği dizileri izlettirmeye çalışıyorlar maalesef..evet yani o da var tabii, dizi sahnelerinde gerçeklik beklemek doğru olmaz ama işte çok aldatıcı,insanlar bunlara hemen inanıyor ama gerçeklerle karşılaştıklarında şoka dönüyorlar maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 10. Valla yeni yıla girdiğimizden beri çevremde herkesin sağlık sorunu çıkınca bi bunaldım ben de. Hastaneye düşmeyelim aman dikkat edelim diyoruz ama neyle beslenicez, neyi soluyacağız bilemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen sağlık sorunları arttı sanki,yeni yeni şehir hastaneleri açılıyodu tv,de Allah muhtaç etmesin hastaneye kimseyi bence de🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 11. Bazı gelişmeler oldu sağlık sektöründe ama istenilen seviye ye henüz gelmediğini düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen sağlıkta geçekten önemli gelişmeler oldu ama işte dediğiniz gibi istenilen seviyeye gelinmedi henüz, mesela sağlık ücretsiz deniyodu ama aslında ücretsiz deil,ilaç katkı parası,muayene parası,bilmem ne parası hepsi için de ayrı ücret alınıyor,hem maaşlardan kesinti oluyo hem de eczane yoluyla tahsil ediyolar,eczaneye parayı vermedin mi,eczaneler ilacı vermiyor mesela..Bu gibi ciddi sorunlar da sağlıkta henüz iyilşmediğimizi gösteriyo malsef..acildeki durumlarda cabası tabii sağlıkta daha çok eksiklikler var maalsef..🙂teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 12. İbrahim bahsedince uğramak istedim. Çok dizi izlediğim söylenemez. Ama birçok şey de izleyicinin gözünden kaçmıyor elbette. Teşekkürle bu değerli paylaşım için. Selamlar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aslında yerli dizileri izlemeyi pek sevmiyom ama ne zaman rastgelsem hemen karşıma böle acil servislik tek kişilk odalı hastane manzaraları gelyodu,ben de bunu bi irdeleyim demiştim..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 13. Ben özel hastanelerde de rastlamadım tek kişilik acil müdahale odalarına :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt bildiğim kadarı ile hastanelerin acil müdahele ve acilde yatış odaları da,öyle dizilerde gösterildiği gibi tek kişilik deil,aynen sanmıyosam özel hastanelerde de böyle olmalı maasef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 14. Her yeri doktorlar dizisi gibi sanıp ne şok yaşıyorlardır ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt yani işte biz de bunu sölüyoduk,izleyicler dizilerde ne varsa,hemen inanıveriyo,sonra gerçeklerle karşılaşınca böle şoka giriyolar maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 15. Aynen bu yerli dizilerde o kadar çok mantık hatası ve tuhaf sahne var ki gerçekten
  Hastane doktor sahneleri de aynı şekilde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynn hem de çok mantık hatası ve tuhaf sahneler var bence de,izleyicilerin bunlara inanması da ayrı bi mesele aslında maalsef..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 16. Merhabalar,inanın yazılarınızın sonu gelmesin daha çok okuyayım diyorum.
  Her şeyi o kadar güzel anlatmışsınız ki...Kaleminize yüreğinize sağlık.
  Ek olarak sağlık çalışanlarını savunmasız gösteriyorlar sonra cesaret alan kişiler sağlık çalışanlarına saldırıyor.
  Sadece sağlık değil her konuda böyle diziler filmler..Bir denetim mekanizması da yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 🙂saolun,evt ya aslında o da var tabii,yerli malı tv dizi ve sinema filmlerinin halkı sağlıkla ilgili böyle yanıltıcı,aldatıcı sahnelerle kandırmaya çalışması sonucu, izleyici halk kitlesi sanki hastanelerde de böyle pembe tablolar varmış gibi inanmaya başlıyo, ama hastanelere gittiklerinde öyle pembe tablolarla karşılaşmayınca, tabii doğal olarak sağlıkta şiddet vuku bulabiliyor maalsef..işte yerli malı dizi ve sinema filmelerinin aldatıcı sağlık sahnelerinin getirmiş olabileceği üzücü tablolalar bu şekilde olabilyo maalsef..🙂 saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 17. Evet Ertuğrul.Bugün vuruluyorlar,İki gün sonra ayaktalar mübarekler.Bazen sırf eğlenmek için seyrediyorum.Zaten Türk filmlerdeki sahneler çoook abartılı.Bağrış çağrış, absürt sahneler...Seyredip keyiflenecek bir program yok. Üstüne siyasetçilerin atışmaları,keyfimiz,tadımız tuzumuz kalmadı. Eline sağlık 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen çok doğru söylüyosunuz,yerli malı tv dizilerinde geçekten öyle abartılı ve yapmacık sahneler var ki,hangi birisini anlatalım çok sayıda,insanların bunlara inanması da aslında ayrı bi dert,geçeklerle karşılaştıklarıdna şoka uğruyolar maalsef..yani evt aslında o da var tabii bi siyasetçilerimiz eksikti,onlar da zırt pırt haberlerde karşımıza çıkıveriyolar,insanın moralini bozuyolar maalsef..🙂 saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 18. geçen sene kızımı gece acile götürmüştük.kayıt yaptırdım ve ekranda 32.kişi olarak görünüyordu ve burasıda acildi.dizlerden midem bulanıyor.eşimle bu konuda hiç anlaşamıyoruz.bende tv seyrediyorum ama ne nasıl yapılır,ev yenileme ,alaskada yaşam vs gibi programlar.takip ettiği dizileri seyrederken sürekli sataşıyorum bunlara neden reyting yaptırıyorsun diye.aptal saptal diziler yüzünden öğrencilerimizde oluşan davranış,özenti vs biz gözlemliyoruz.bir çukur furyasıdır gidiyor.eşkiya diye bişey var.geçen bir sahnesine denk geldim nasıl adam öldüreceklerini konuşuyorlardı.dehşete düştüm.dizide olsa olmamalı bu yaa.
  ki sağlıkla ilgili sahneler yazdığınız gibi.çoook ütopik!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok geçmiş olsun,aciller bu şekilde çok kalabalık maalsef..yerli diziler çok abartılı geçekten,reyting için böyle abartılı sahnelere yer veryo olabilirler,bu da var ama işte izleyiciler için çok aldatıcı oluyo,hemen inanıyolar mesela bu da üzcü bu durum maalsef..yani evt tabii o da var dizilerdeki şiddet içerikli sahnelerde olmamalı bence,toplum olarak giderek bozulmaya başladık,gelecek nesillerimizde giderek bu yönde yetişmeye başladı sanki,çok kötü bi durum aslında maalsef.🙂 saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 19. Ne doğru ki bu doğru olsun. Çok doğru tespitler. Bırak tek kişilik acili acile girebilirsen dua et.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynn yani acile girebilirsek dua edelim çok doğru,şimdi acille ilgili sanmıyosam yeni bir yasada girmiş ,artık acillere girmek daha da zorlaşacak gibi gözüküyo maalasef..🙂 saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 20. Çok güzel ve doğru bir tespit olmuş.

  YanıtlaSil
 21. Malesefki durum çok kötü daha güzel günler yakındır umarım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynn yaşanılan acı gerçekler,tv dizilerinde yok,pembe tablo çiziliyor sürekli maalsef..dediğiniz gbi güzel günler yakındır inşallah..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 22. Selamlar.
  Acil servise gidip perdeleri çok çekiştirmişliğim vardır. Saatlerce kalınca da geleni gideni eksik olmayan bu koğuşlarda herkesi film seyreder gibi izlemek zorunda kalıyorsunuz. Gerçek filmi oraya düşenler seyrediyor yani. Dizilerde bu servisler konusunda halkın algısıyla çok fena oynanıyor. Bu yaptıklarıyla dram mı çekiyorlar, kara komedi yapıp sistemi mi eleştiriyorlar belli değil... Ben de kızıyorum gerçeklikten uzak yerli dizilerimize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynn diziler konusunda çok haklısınız,halkın algısıyla çok oynanıyo, bunu gören halk acilde/sağlıkta aynı ilgiyi göremyince şoka giriyo en kötüsüde şiddete dahi başvurabilyo maalsef..yani evt o da var tabii,sistemi eleştiriyo da olabilirler bu da mümkün..🙂saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 23. Bu neki bugün cüneyt arkının oynadığı filmede bir sahne gördüm adam vuruluyor bana kurşun işlemez diyor ve bir bardak su içerken bütün sular güya kurşun deliğinden dışarı çıkıyor daha ne saçma sahneler var:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru,bence Türk sineması kadar bol komedili sahneler herhalde dünyanın hiçbir yerinde yoktur..O açıdan çok şanslı olmalıyız herhalde..🙂 saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 24. Şükürler olsun ki dizi izlemiyorum 🙈 yerli izlediğim bir adet dizi var arada yabancı dizileri izliyorum o kadar. Aslında tv izlemeyi sevmiyorum desem daha doğru olur insanları uyuşturduğunu düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt yerli dizileri ben de pek izlemiyom, aynen tv genelde insanları uyuşuk hale getirebilyo maalsef..🙂teşekkür ederim..✔😊

   bu arada diğer yorumda da belirttim,sitenize üye olayım ve yorum bırakayım dedim ama email adresi istiyo,o yüzden bu işlemleri gerçekleştiremedim,hem üyelik hem de yorum özelliklerini bloggera uygun hale getirirseniz, blogger yazarları açısından üyelik ve yorum yapılması daha kolay olacaktır..🙂

   Sil
 25. Allah acil servislere düşürmesin yine de diyelim o ayrı da. Yerli dizilerin de neresi doğru ki hastane sahnelerinden eğrilik beklemeyelim :))) Güzel paylaşım olmuş, sağolasınız Ertuğrul bey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aynen sağlık bozulunca onlarsız olmuyor ama işte Allah kimseyi düşürmesin ne acile ne de hastaneye bence de..yani evet yerli dizilerin hemen hemen hiç bir sahnesi doğru değil maalsef,çok aldatıcı sahnelerle dolu..🙂teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 26. Merhaba, Değerli Blog Arkadaşım; İnsana Davet sitesinde "Blog Keşif Etkinliği ve Önemli Duyuru" başlıklı yazımızda size de yer verdik. Hemde önemli bir duyuru içeriyor... Bakmak isterseniz beklerim...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet,baktım Allah razı olsun,yorum yapayım dedim ama yorumlara kapatmışsınız..Neyse,çok saolun teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 27. Çok orijinal konular buluyorsunuz Ertuğrul Bey. Bu arada Meydan okuma yazı dizimi okumak üzere sizi blogumda ağırlamaktan şeref duyacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saolun,evt son yazınıza geldim,yorum bile bıraktım..🙂teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 28. Oh, yes, the hospitals in the series are perfect. Everyone would want to be in such, and this is only fiction.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes exactly. Thank you so much.🎈🕊✔😊

   krolowa-karo.pl Is it yours? comment box wants email. sorry i couldnt comment. 🤔 Make the comments box appropriate to the blogger. thanks.😊

   Sil
 29. Tanıtım için çok teşekkürler.Kendi kendime meydan okuma, yazı dizimi okumak üzere sizi blogumda ağırlamaktan şeref duyacağım,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saolun,evt son yazınıza geldim,yorum bile bıraktım..🙂teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 30. İnsanların bunlara inanması daha şaşırtıcı. Dandik bir tv dizisinden fazla beklenti içindeler. Bu konuda yorumlarda yazan Rabia Hanım gibi düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ivt yani di mi,geçekten insanların dizilere inanması ve gerçek yaşamda inandığı o şeyleri bulamaması açısındanbu durum aslında çok garip,çok şaşırtıcı..evt aynen rabia hanım doğru söylüyo,dizilerdeki mekanlardan gerçeklik beklemek bence de pek doğru deil..🙂teşekkür ederim..✔😊

   Sil
 31. heeeey olsuun ben erkenci kuş ile bizim hikayeyi mutlulukla izliyom çay ve çekirdek eşliğindee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nolsun pek anlamadım?🤔 erkenci kuş ve bizim hikaye çay ve çekirdekle iyi gidiyo diyosun yani,zevkler ve renkler tartışılmazmış..🙂 teşekkür ederim..✔😊

   Sil
  2. aldatıcı olsun sahte olsun ama tatlı işteee :)

   Sil
  3. piku piku anladım aldatcı olsun ama zevkli olsun diyosun..🕊😊

   Sil
 32. Güzel bir paylaşım... Aklımızla dalga geçiyorlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saolun,evt aynen aklimizle dalga geçiyolar bence de..🙂 teşekkür ederim..✔😊

   Sil