8 Ağustos 2017 Salı

Dünya Blog Yazarları Meslek Topluluğu


                                                Dünya blog yazarları meslek topluluğu - DBYMT -TR

ÖNEMLİ DUYURU: DBYMT Google+ Topluluğu Yayından Kaldırılmıştır. Gerekli bilgiyi BURADAN bakabilirsiniz..

Artık Google+'a geçtim. Bazı ayarlamalar yapmaya çalışıyorum. Bakalım bu deneyim nasıl bir hale gelecek? Bu da benim Google+1   profilim..

Biliyorsunuz blog dünyasında yazı yazanlar o kadar çok ki,bunun bir meslek olarak görenler de var mesela. Ama galiba birbirimize destek falan olamıyoruz. Nedir,ne olacak,ne yapacağız? vs vs..Bilmiyoruz. Bilmediğimizden dolayı da sürekli bocalayıp duruyoruz..

Aslında blog yazarlığının internet yazarlığı kapsamında birer meslek olabilmesi için,Ankara ile temasa geçilmesi gerekiyor. Veya dünya ile .. :) Bu konuda ben ilk adımı attım..

"Dünya Blog Yazarları Meslek Topluluğudiye bir topluluk oluşturdum,Google+'da. 


                                                            DBYMT -LOGO  TR    
                                       
Hatta bu topluluk Global olsun diye ,topluluğu İngilizce olarak da yayınladık.. :)  "World Blog Writers Profession Community

                                          World blog authors Job community - LOGO - EN

Blog yazarlığının meslek olmasını istiyor muyuz? İstiyorsak dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor..Di  mi?Katılmak zorunlu değil.. 👪

Bu topluluğu beğenmediyseniz bir tane de siz oluşturabilirsiniz..Seve seve biz de katılırız..Yeter ki "blog yazarlığı meslek" kapsamında değerlendirilsin..😊

Dünya Blog Yazarları Meslek Topluluğu

World Blog Writers Profession Community

Amacımız belli.. Bunu açıklama kısmına da ekledim zaten..

" Bu topluluk blog yazarları aralarında entegre etmeyi amaçlıyor. Herkes katılabilir. " diye başladık..Ama uyarı vermeyi de ihmal etmedik..Çünkü,uyarıda da belirttiğimiz gibi bu açtığımız topluluklar blog yazarlığını meslek haline gelmesini isteyen blog yazarlarını bir araya getirmek için tertiplendi.. Paylaşımlarda ırk ayrımcılığı,aşırı cinsellik gibi topluluk kurallarını ihlal edici yayınlar ile kişileri tehtdi edici,hakaret küfür gibi suç unsuru taşıyacak yayınların yapılmamasına da dikkat edildi.. Bu nedenle bu uyarıları vermek zorunda kaldık..Uyarı devamı şöyle;

Topluluk Hakkında;

Topluluğun amacı;
------------------------
Bu topluluk blog yazarları aralarında entegre etmeyi amaçlıyor. Herkes katılabilir. Bu topluluğun asıl amacı ise "blog yazarlığının meslek olarak kabul edilmesini dünya çapında sağlamaktır." Aşağıda yer alan uyarılar haricindeki her türlü yayını paylaşabilirsiniz.

Uyarılar;
-----------
Paylaşımlarda ırk ayrımcılığı,şiddet,porno yayınlar gibi topluluk kurallarına aykırı yayınlar ile kişileri tahrik,tehtid,küfür,hakaret edici gibi suç kapsamına girebilecek yayınlar yapılmamalıdır. Bunlar yasaktır. Bu tür yayınlar tespit edildiğinde ,kullanıcıların üyeliklerine son verilir. Topluluk yönetimi,kullanıcıların yayınlarından dolayı sorumlu değildir. Topluluk herkese açıktır. Bundan dolayı her türlü yayın kaçınılmazdır. Ancak suç kapsamına girebilecek yayınlar gözden kaçabilir. Yayınlanmış olabilir. Kullanıcılar bu yayınların kaldırılması için topluluk moderatörüne bildirilmelidir. Bu yayınlar dikkatle incelenerek en kısa sürede kaldırılacaktır. 

Daha geniş bilgi;
Google+ Şartlar ve Politikalar
https://www.google.com/intl/tr-TR/+/policy/content.html

Evet,şimdilik bu kadar..Eğer blog yazarlığının meslek olarak ele alınmasını hatta kabul edilmesini isteyenlerden iseniz sizlerde buraya toplanıp,konuyla ilgili paylaşımlarda bulunabilir yada sadece destek verebilirsiniz..

Dünya Blog Yazarları Meslek Topluluğu

World Blog Writers Profession Community

ÖNEMLİ BİLGİLER
-------------------------- 
Bizim amacımız "blog yazarlığının meslek olarak kabul edilmesini" sağlamak..

İtiraf ediyorum,çok acemice oldu bu girişimimiz. Alel acele yapınca işte böyle herşey karman çorman oluyor.. 😭 Yanlışımız,eksiğimiz çok. Bunları biliyorum. Umarım zamanla düzelir bunlar. Bu girişimimiz tutar mı bilemiyorum? Çünkü, Google+1 sayfalarında "blog yazarlarını biraraya toplayan"  yerli ve yabancı çok sayıda TOPLULUK var. Bunlar bile soruna çare olamamış gibi gözüküyor.  😩 Blog yazarlığını meslek olarak kabul edenler olduğu gibi etmeyenler de var..

Bizim açtığımız topluluk,onlarınkinden biraz farklı.. Biz blog yazarlığını meslek olarak kabul edilmesini sağlamak için biraraya toplanıyoruz. Amacımız bu. Ve öyle de olmalı bence.. Tabii,ne kadar tutacak,nasıl olacak? Şimdilik bunlar hayal gibi. Ama olmayacak bir şey de değil. Bakalım,hayırlısı diyelim artık. 

NOT: Bu arada Topluluklara katılan blog yazarlarının (varsa eğer kendilerinin kurmuş oldukları) Toplulukların adreslerini belirtirlerse çok iyi olur. Çünkü o topluluklar ve adresleri hangisi bilmiyorum.O nedenle özellikle de adreslerini bildirirlerse çok iyi olur..

Tavsiye: Blog yazarları (kendi topluluklarını, bir koleksiyonun içine alıp,bunu sabitlerlerse) bulunması daha kolay olur tahminimce..Ben o şekilde yaptım,Google+1 sayfama gidip bakabilirsiniz.. Kolay gelsin..

Blog yazarlığı ve Blog yazarları konusunda yazılan diğer yazılarım ise şunlar;

Blog yazarlığı, fikirler üreten internet yazarlığı kapsamında bir meslektir..
Blog yazarları,yazılarına yapılan yorumlara cevap vermek zorunda mıdır?
Blog yazarlarının,yorum ve cevaplarda saçmalama haklarının olması..
Dünya Blog Yazarları Meslek Topluluğu
Blogger'a yüklediğimiz kişisel (özel) videolarımız nerede?

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017

ArkaPlan Muzik; Joan Osbourne One Of Us (Müziği susturmak ve yeniden dinlemek için aşağıdaki siyah şekile basın..)

18 yorum:

 1. Güzel bir girişim. Hemen katılıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Umarım başarılı sonuçlar ederiz. :)

   Sil
 2. Güzel fikir, hayırlı olsun..Umarım bir şeylerin başlangıcı olma yolunda bir tuğla olur..Başarılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah diyelim,umarım iyi sonuçlar elde ederiz.. Teşekkür ederim.. :)

   Sil
 3. Valla meslek olması için ücret, maaş almamız lazım gibi geliyor:))))))
  O da olmaz herhalde:)))
  Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) yani,di mi aslında devletin buna bi el atması işleri daha da kolaylaştıracaktır..Bunda eminim..İnşallah diyelim artık. Bakalım rüzgar bizi nerelere kadar sürükleyecek.. :) Teşekkür ederim.. :)

   Sil
 4. Ben katildim. :) Ama google + nın bu anlamda etkili olacagini pek sanmiorum. Benimde blog.keşif topluluğum var gelmek istersen begenirsen beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tahminim de bu yönde.. Çünkü blogcuları biraraya toplayan çok sayıda topluluk ve koleksiyoncu var.. Belki bir umut dedik ama bakalım hayırlısı diyelim artık.. Topluluğunuza geldim bile.. :) Teşekkür ederim.. :)

   Sil
 5. Güzel bir çaba ve haber. Kolaylıklar dilerim. Elbette elimden gelen desteği vermeye çalışırım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım iyi şeyler olur bu konuda..Herkes için faydası olabileceğini tahmin ediyorum..Umarım.. :) Desteğiniz için çok teşekkür ederim.. :)

   Sil
 6. Güzel bir girişim katıldım umarim başarılı olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım başarılı sonuçlar elde ederiz..Dileğiniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.. :)

   Sil
 7. Katıldım. Umarım başarılı olur. Benim topluluğuma göz atmak ya da katılmak istersen linkini bırakıyorum.

  https://plus.google.com/u/0/communities/114607416541556528332

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım olur.. Dileğiniz ve desteğiniz için teşekkür ederim.. Katıldım bile.. :)

   Sil
 8. Ben de meslek olmasını istiyorum.Bu konuda ülkemizde de girişimler var.Blog yazarları buluşmasında da bu konuyu konuşmak istiyorum arkadaşlarla :) Umarım gerçekleşir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşke meslek olarak görülse,öyle cevherler var ki blog dünyasında heba olup gidiyorlar..evt,girişimler var ama galiba yetersiz gibi..ciddi adımlar pek atılmıyor...evt,aslında blog yazarları buluşmasında bu konuyu konuşsanız,tartışsanız iyi olur aslında..toplanmak biraraya gelmek bu açıdan önemli.."birlikten kuvvet doğar" sözü çok anlamlı bu açıdan..umarım gerçekleşir..dileğiniz ve desteğiniz için teşekkür ederim.. :)

   Sil
 9. Güzel bir düşünceyle çıkmışsınız yola, ben de sizin düşüncelerinize katılıyorum ve hatta "Mavi Paylaşımlar" adlı bir topluluk da ben kurdum. Sizi severek takip ediyorum, hep beraber umarım güzel işler başarırız, yolunuz ve yolumuz açık olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım son dileğinizdeki gibi güzel işler başarırız ve yolumuz açık olur.. :) Güzel ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.. :)

   Sil