23 Şubat 2017 Perşembe

Youtube,videolarımı gerekçesiz olarak kaldırmıştır. (Önemli Duyuru)


Youtube'yi Kınıyorum.

ÖNEMLİ BİLGİ:  

Hem kitaplarımın tanıtımı hem de dünya da savaşlarda yaşanan çocuk ölümlerini durdurmak için yayınlamış olduğum "Ve Tanrı Gücü Yarattı (HD Film)" ile "And God Created The Power (HD Movie)" adlı videolarım,Youtube tarafından haksız bir şekilde kaldırılmıştır..

Google şirketinin sahip olduğu Youtube tarafından, Youtube'da bulunan kanalımızdaki videolar,hiç bir ihtar verilmeden direkt olarak kaldırılmıştır. Bu nedenden dolayı youtube kanalımı kaldırmış durumdayım. Videolarımı sildim. Ve Youtube şirketini  ABD ulusal başkanlığına şikayet ettim. Google (youtube),haksızlık yaptıklarını kabul edene kadar ,videoları yayınlamayacağm. Ve yayınlanmasına izin vermeyeceğim.

Youtube,nin videolarımı kaldırma gerekçesi,"topluluk kurallarını" ihlal etmemden dolayımış!! Neymiş,bu topluluk kurallarını ihlal etmem? Youtube,doğru dürüst bir şekilde bunun cevabını verememiştir.. Sadece "topluluk kurallarını ihlal etmişim!".. Bunu belirtiyor.. Gerçek kaldırılma gerekçesini ise açıklamıyor.. Yani keyfi davranıyor..

Videolarımı, yotube,da yayınlarken bana hiçbir şekilde ihtar verilmedi. Sadece ( "xmen" müziği konusunda bir telif hakkının) olduğunu ancak (bu müziğin sahibinin reklamlarının ,videoda yayınlanmasına izin vermem ile videoların yayınlanabileceğini ve bunun sorun olmadığını" bildirimi ile bana bilgi vermişler ve buna onay vermişlerdi..

Şimdi ise videoların ,"topluluk kurallarını ihlal ettiğinden dolayı kaldırıldığını" bildirimini yapmışlar. Ancak gerçekçi bir bilgi vermemişlerdir. Topluluk kurallarının neyini ihlal etmişim? Videolarımın neresinde bu topluluk kurallarının ihlali söz konusu? Bunları bana detayları ile birlikte açıklamıyorlar.

Yaptıkları tek şey,genel anlam içeren "topluluk kuralları"nı içeren internet sayfasını buna dayanak göstermeleri... İyi de videolarımın neresinde bu topluluk kurallarının ihlali söz konusu? Bunları detayları ile birlikte bana açıklamaları gerekiyordu.. Ama bunu yapmadılar.. Direkt olarak videolarımı sorgusuz sualsiz kaldırmışlardır..

Bu konuda doğru dürüst bir bilgi verilmemiştir. Verilmediği gibi videolarım,haksız ve hukuksuz bir şekilde yayından kaldırılmıştır.. Hiçbir kuralı ihlal etmeyen videolarımı,sadece "topluluk kurallarını ihlal edilme" gerekçesini öne sürerek kaldıran youtube; "videolarımın neresinde bu topluluk kurallarının ihlali olduğunu" bana açıklayamamıştır.. Tamamen keyfiyete dayalı bir anlayış olduğu görülüyor.. Bu nedenlerle Google ve Youtube'yi şiddetli bir şekilde kınıyorum..

Videoların yayınlandığı blog sayfamdaki video içerikleri orada kalacaktır. Çünkü ne videolarımda ne de açıklamalarımda herhangi bir ihlal söz konusu değildir..Ben video açıklamalarında,videolar ile ilgili her türlü özeni göstermiş ve telif hakkı olmaması için film müziklerinin kaynaklarını dahi detaylarına kadar açıklamıştım. Üstelik youtube,sorun olmadığına" dair bana da bir bildirim verip,videonun yayınlanmasına izin vermiştir.. Halen bile videolarımın neden kaldrıldığına dair hiç bir bilgi sahibi dahi değilim..

Ben şahsen Google (youtube) çalışanlarının keyfi olarak hareket ettiklerini düşünüyorum. Bu gibi kişileri youtube çalışanı diye işe aldıklarını anlayamıyorum. Keyiflerine göre hareket ederek,ne yapmaya çalışıyorlar ki?

Videolarımda ne var? Açıklasınlar. Kime hakaret var? Kime ne yapılmış? Youtube,hiçbir kuralı ihlal etmeyen videolarımı kaldırdı. Ama youtube'da milyonlarca yazar ve sanatçının telif haklarını ihlal eden ve yayınlanan milyonlarca korsan video halen yayında. Youtube onları da kaldırsın. Onlara hiç dokunmuyor. Neden dokunmuyor? O videolar yıllardan beri youtube'da yayında.

Google -Youtube, telif hakları çalınan korsan yayınlardan (bu videolardan) hiç para kazanıyor mu? Kazanıyorsa ne kadar kazanıyor? Tüm bunların bilinmesi gerekiyor.

 Peki ya telif hakları çalınan milyonlarca yazar, ve sanatçının hakları? Onların hakları.. Google (youtube),youtube,de yayınlanan milyonlarca videonun reklamlarından,telif hakkı sahiplerine bir gelir ödüyor mu? ABD mahkemeleri ve ABD maliyesi bunu araştırıyor mu? Bilemiyorum.. Ama ortada çok büyük haksızlıklar olduğu belli..

İşte kaldırılan videolarımın adresi;
------------------------------------------
And God Created The Power (HD movie) : GİT
Doğrudan Bağlantı : https://www.youtube.com/watch?v=9XNsLIFJ7QY

Ve Tanrı Gücü Yarattı (HD Film) : GİT
Doğrudan Bağlantı : https://www.youtube.com/watch?v=Zyd84Rhesz4

Geniş bilgi: GİT
Doğrudan Bağlantı : http://ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr/2017/01/ve-tanr-gucu-yaratt-hd-film.html

NOT: Gerçekten ben o videoları hazırlayana kadar ,o kadar çok emek verdim ki..Bilemezsiniz..Yazık oldu emeklerime..Yani öyle ki neredeyse sinirimden hale geldim.. O kadar çalış,emek ver.. Ve hiçbir ihlali yapma.. Buna rağmen videlarımı kaldır.. yazık gerçekten.. O nedenle şiddetli bir şekilde kınıyorum onları..

NOT 2 : Aşağıdaki yorumda belirttiğim gibi,videonun içeriğine uygun olsun diye geçmişte ve günümüzde yaşanan savaşlarla ilgili bazı videoların kısa bölümlerini ele almıştım. Bir de süper karakterlerin yer aldığı sinema filmlerinin kısa bölümleri ile birlikte "healings" içerikli kısa bölümler vardı..

Ancak bu anlattıklarım zaten,youtube,de binlerce videoda farklı şekillerde paylaşılan videolar. Ben bu nedenle bunları yayınlamakta pek sakınca görmediğim için bunları eklemiştim.

Eğer sorun bunlardan biri /birkaçı ise,  o zaman youtube bunlar konusunda beni önceden uyarabilirdi. Öyle olsaydı bu videoları ben kendim bile kaldırabilirdim. Ancak bunların hiçbiri yapılmadı. Olmadı. Bana sadece topluluk kurallarımın ihlal edildiğini belirtip,videolarımı sorgusuz sualsiz bir şekilde kaldırmışlardır. İşte kızgınlığım buradadır.

Videoda geçen müziklerin jenerik kısmı youtube'nun "ses kütüphanesi"nden alınmıştır. Bu içeriğin videoda yayınlanabilmesi için,içerik sahibinin açıklama kısmına eklenmesi istenmiştir. Ben de bunu açıklama kısmına ekledim.

Diğer müzik ise "xmen" müziğidir. Bunun da yukarıda belirttiğim gibi,"içerik sahibinin reklamlarının videoda yayınlanmasına izin verilmesi" şartı ile kabul edilmiştir. Biz de herhangi bir sorun çıkmasın diye bunu kabul etmişizdir. Ayrıca açıklama kısmına ekleme yapılması istenmediği halde,bu içeriğin sahibinin isim ve linkleride açıklama kısmında yayınlanmıştır.

Videodaki müzik içerikleri konusunda bir sorun ise yukarıda anlattığım gibidir. Yok eğer sorun,videoda geçen kısa bölümler içeren küçük videolar ise o zaman bunu bana daha önce bildirebilirlerdi. Biz de gerekeni yapar,videoları yayından kendimiz kaldırabilirdik..

Ancak bunların hiçbiri olmamıştır.. Sorgusuz sualsiz videolarımız,ani bir şekilde kaldırılmıştır..

Saygılarımla.. Yazar  Ertuğrul Yıldırım..

23 ŞUBAT 2017 PERŞEMBE

Bu makalenin İngilizcesi : GİT
Doğrudan Bağlantı : http://ertugrul-yildirim.blogspot.com.tr/2017/02/youtube-removed-my-videos-without.html

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017

6 yorum:

 1. Niye kaldırmışlar ki? Allah Allah.....hiçbir şey anlamadım. Geçmiş olsun arkadaşım. :( Umarım tekrar yüklerler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya sormayın,ben de bi anlam veremedim buna..ne idüğü güdüğü belirsiz "topluluk kurallarını ihlal ettiğimi" belirtiyorlar ama bu topluluk kurallarının neyini ihlal etmişimivideolarımın neresinde b topluluk kurallarının ihlali sözknusu nları bana detaylarıyla açıklamıyorlar..anca bana topluluk kurallarını ihlal ettiğimi belirtip-videolarımı uyarı dahi vermeden kaldırıyrlar..böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz..tahminime göre bu işin içinde keyfi hareket eden youtube çalışanları var..onlardan kaynaklanan bir durum olsa gerek..hatalarını kabul ederlerse,tekrar kanalımı açar ve videolarımı geri yüklerim..dileğiniz için teşekür ederim..

   Sil
 2. topluluk kuralları ne ki? yutup topluluğu mu toplum mu ? :) society mi community mi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yutubun saçmalıkları,baska bişey değil..gerekçesini bile doğrudürüst açıklayamıyorlar..

   Sil
 3. Merhabalar... Konu üzerinde bilgi sahibi olmamakla birlikte acaba diyorum, videolarınıza telif hakkı olan bir yayın mı eklediniz olabilir mi? Kolay gelsin... SAYGILARIMLA.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bilemiyorum olabilir..videonun içeriğine uygun olsun diye geçmişte ve günümüzde yaşanan savaşlarla ilgili bazı videoların kısa bölümlerini ele almıştım..bir de süper karakterlerle ilgili kısa bölümler ile healings içeriki kısa bölümler vardı..

   ancak bu anlattıklarım zaten,youtbe,de binlerce videoda farklı şekillerde paylaşılan videolar..ben bunları yaynlamakta pek sakınca görmediğim için bunları eklemiştim..eğer bunlardan biri /birkaçı ise sorun,youtube bunlar konusunda beni önceden uyarabilirdi. Öyle olsaydı bu videoları kendim bile kaldırabilirdim..Ancak bunların hiçbiri olmadı..Bana sadece topluluk kurallarımın ihlal edildiğini belirtip,videoalarımı sorgusuz sualsiz kaldırdılar..Kızgınlığım burada..

   Sil